0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

11 варіантів обробки відкосів вхідних дверей

11 січ. 2021

Укоси для вхідних дверей виконуються різними способами. У кожного з них є недоліки і переваги. Важливо знати алгоритм обробки укосів з урахуванням базового матеріалу.

МДФ-панелі

МДФ-укоси для залізних дверей прості у виготовленні, їх виробництво не займає багато часу. Немає потреби у великій кількості матеріалів, а також не потрібні спеціальні інструменти.

Мінусом є неможливість установки на укоси невеликої глибини. Якщо опустити це і все ж провести монтаж, то між елементами будуть шви, що виглядає не дуже естетично

Читайте також Вхідні двері з МДФ-накладками

мдф откосы

Гіпсокартон

Оздоблення вхідних дверей гіпсокартоном - трудомісткий спосіб, але досить затребуваний. Передбачає не тільки монтаж, але і подальшу шпаклівку, подальше декорування за допомогою шпалер або фарби. Результат - красива і рівна поверхня.

Мінус - покриття не дуже довговічне

.

откосы из гипсокартона

Дерево

Для отвору вхідних дверей обробку легко виконати за допомогою дерева. Це відмінний варіант для відповідного по стилістиці приміщення. Дерево - екологічний матеріал, середній за розцінками, легкий в кріпленні.

А недоліком є необхідність проведення спеціальної обробки. Застосовують спеціальні склади, наприклад, лак. І періодично покриття потрібно буде оновлювати для підтримки ефектного зовнішнього вигляду.

откосы из дерева

Декоративна штукатурка

Зробити укоси біля вхідних дверей штукатуркою - оптимальне рішення. Виглядає це дуже ефектно і естетично привабливо. За витривалості матеріал не має рівних.

Наносять фінішний декор на поверхню, яка була попередньо оштукатурена чорновим шаром. Він повинен бути рівним, якщо планується використовувати фактурний матеріал. Найдовговічніше рішення - декоративна штукатурка з кам'яною крихтою в складі.

До мінусів відносять досить високу вартість. В цілому робота зараховується до «брудних», вимагає певної майстерності і є трудомісткою.

откосы из декоративной штукатурки

Штукатурка

Важлива умова - потрібно звертатися до фахівця, який зробить установку укосів на вхідні двері з високим професіоналізмом і творчо. Інший мінус - складність роботи в цілому і необхідність великого тимчасового запасу.

В цілому покриття не дуже довговічне, а також за ним потрібно добре доглядати, щоб підтримувати зовнішню презентабельність.

Ламінат

Цікавлячись, ніж закрити укоси двері, варто вибрати ламінат. Його можна задіяти для будь-яких прорізів незалежно від їх глибини. При цьому між панелями вдається домогтися акуратних, рівних і практично непомітних швів.

Виглядають подібні укоси нормально, але не дуже привабливо. Зате стоять досить дешево.

Плитка або мозаїка

Обробка укосів вхідних дверей своїми руками за допомогою плитки або мозаїки виглядає цікаво. Особливо затребувана клінкерна, яка імітує мармур, цегла, камінь.

ПВХ-панелі

Обробити укоси вхідних дверей пластиком - бюджетне рішення. Однак такий варіант скромно виглядає, швидко виходить з ладу.

Низька ненадійність - головний недолік. Але при цьому ПВХ не боїться вологи, простий у догляді і в монтажних роботах. Установку можна зробити навіть своїми силами.

ДСП-панелі

Монтаж укосів вхідних дверей з ДСП - це бюджетне рішення. Матеріал не дуже затребуваний. Йому віддають перевагу, коли товщина стін досить велика.

До плюсів відносять легкість догляду і монтажних робіт. Однак матеріал не довговічний, він не стійкий до вологи, легко дряпається і схильний до інших механічних впливів.

откосы из дсп-панелей

Добори

Вирішуючи, ніж зробити укоси вхідних дверей, можна придбати добори. Вони стануть найкращим варіантом для тих приміщень, де є кілька дверей. І тоді все укоси і коробки роблять з однакових матеріалів, що виглядає естетично.

Монтаж доборов - досить проста процедура. Складність полягає у високій вартості матеріалу - він значно дорожче ДСП, ламінату або інших аналогів.

Штучний або природний камінь

Вузький або широкий дверний укіс можна виконати за допомогою штучного каменю. Це нестандартний варіант.

Головне достоїнство - стійкість до механічних впливів. Мінусом є досить висока ціна, і монтаж доведеться проводити за допомогою фахівця.

Способи виконання укосів

Поширеними способами виконання укосів є:

  • використання розчину і штукатурки;
  • кріплення обробки на спеціальний розчин;
  • розміщення обробки на каркасі.

Підготовчі роботи

Незалежно від обраного методу, потрібно виконати підготовку. Ця робота завжди однакова. Коробку і полотно бажано покрити малярським скотчем або плівкою. Це дозволить уникнути їх пошкодження. Далі алгоритм наступний:

  • стесування виступаючих частин і нерівностей;
  • обмітання поверхні з метою видалення пилу та інших дрібних частинок;
  • ґрунтовка всього полотна - краще користуватися ґрунтовкою глибокого проникнення, а для стіни з пінобетону (або іншого пухкого матеріалу) задіяти поверхневу.

Додатково можна виконати прокладку силового кабелю. Його задіють для підключення вимикача ламп в передпокої. Прокладка кабелю відкладається до моменту, коли каркас вже встановлено, якщо планується кріплення за каркасною технологією.

Оштукатурювання укосу

Процедура штукатурення обов'язкове. Для цього спочатку монтують маячкові профілі. Завдяки їм виведення рівній поверхні наноситься розчином буде простим завданням. Маяки кріплять за допомогою гіпсу, який оперативно схоплюється, після чого можна перейти до наступного етапу.

Оформлення укосів вхідних дверей робиться так: в 2-3 місцях по довжині торців розкладають купки гіпсової суміші, в яку монтують маячки. Регулювання їх положення виконується за допомогою бульбашкового рівня в одну площину.

Після затвердіння, виріб заповнюють цементно-піщаною масою. Її змішують в пропорції цемент до піску 1: 4, а потім гарненько перемішують насадкою-міксером за допомогою дриля. До складу можна ввести і гіпс.

Розчин наносять шпателем і кельмою. Через добу після висихання наносять стартову і фінішну шпаклівки. Останню вирівнюють абразивною сіткою і покривають фарбою.

Формування укосу оздоблювальним матеріалом на розчин

Обшивку формируют отделочным материалом на раствор. Уровень обозначают и делают упор для материала обшивки. В стену вкручивают шурупы, чтобы их шляпки формировали одну плоскость. Все пространство заполняют раствором.

Для металлической двери откосов первый слой – цементно-песчаная масса. Далее используют клеевой состав, который подходит под материал обшивки. Листы прикладывают и придавливают до упора в шляпки саморезов. Поверхность проверяют уровнем.

Монтування укосів на каркас

Вироби на каркас монтуються різними способами, в залежності від обраного матеріалу.

Гіпсокартон

Алгоритм наступний:

  • очищення отвору;
  • висвердлювання роз'ємів під кріплення, які розміщують один від одного на відстані 20 см;
  • відмірювання висоти і ширини прорізу рулеткою, вирізання напрямних;
  • кріплення направляючої за допомогою саморізів (вузька частина повинна бути зсередини);
    вирізання гіпсокартону за габаритами смуг;
  • розведення клею і нанесення купками, промазка дюбелів;
  • кріплення гіпсокартону в направляючу;
  • перевірка обшивки рівнем, видалення клею.

МДФ

Алгоритм такий:

  • очищення отвору;
  • просвердлення отворів під дюбелі;
  • кріплення рейок, напрямних;
  • створення шаблонів виробів для обшивки, вирізання;
  • установка деталей на саморізи;
  • обклеювання декоративними елементами.

Ламінат

Обшивка з ламінату за каркасною технологією дозволяє додатково утеплити отвір. Його заповнюють ватою (мінеральної) або задіють монтажну піну. Ламінат закріплюють на каркасі зручним способом.

Єдиний мінус - можливість розміщення планок тільки в горизонтальній площині.

Пластикові укоси

Монтаж виконують так:

  • виміри пластикових деталей, вирізання верхньої і двох бічних;
  • нарізка стартового профілю, кріплення на саморізи по краю;
  • монтаж верхньої ПВХ-панелі;
  • установка смуг ПВХ;
  • закриття зрізів «кришкою»;
  • обрізка профілю під кутом 45 градусів.

Обробку навколо дверей краще виконувати МДВ, ПВХ або деревом, тобто матеріалами під обрешітку, але важливо ще правильне виконання. І тоді конструкції будуть служити довго і радувати естетичністю.