0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Дверний ланцюжок на двері: чи є актуальною ця фурнітура, і як вибрати ланцюжок на двері

18 лют. 2020

Чи часто вам доводилося відкривати вхідні двері, не знаючи точно, хто на іншій стороні? Тут стане в пригоді хороше вічко. Також доцільно встановити якісний дверний ланцюжок, особливо біля головного входу.

Це звичайний запобіжний захід для всіх, але пристойна дверний ланцюжок особливо рекомендується для людей похилого віку, які живуть вдома самі.

Стандартні замки на дверних ручках мало що роблять, щоб не допустити в будинок підступного злочинця. Ланцюжок на двері дозволяють тільки частково відкрити її, щоб побачити, хто стоїть в коридорі. Їх також складніше зламати, ніж звичайні замки, що додає ще один рівень захисту вашої квартирі або будинку.

дверная цепочка

Особливості фурнітури

Ланцюжок для дверей - це простий пристрій, що дозволяє контролювати спілкування з людьми, що стоять зовні. Не всі дверні ланцюжки однакові. Як і всі охоронне устаткування, вони розрізняються по надійності, міцності та зручності використання. Один з кращих варіантів - дверний ланцюжок з безпечним кільцем.

Такі захисні механізми доступні в широкому розмаїтті конструкцій, але більшість з них кріпляться до дверей і дверної рами за допомогою декількох гвинтів. Рекомендується використовувати найдовші гвинти, які тільки можете, а в деяких випадках слід встановити кронштейни за допомогою гвинтів з грибовидної головкою на зовнішній стороні дверей. Це значно покращить міцність і взламостійкість механізму.

При установці дверної фурнітури пам'ятайте, що ланцюг завжди монтується на нерухомій поверхні, а фіксатор ковзання встановлено на двері. Отвір для ланцюга на клямці має бути розташоване далеко від краю полотна, щоб було неможливо її від'єднання з коридору при відкритих дверях. Край же засувки повинен бути встановлений близько до краю двері. Установка засувки занадто далеко від краю дверей може унеможливити прикріплення / від'єднання ланцюга.

Для додаткової міцності ви можете використовувати більш довгі гвинти, ніж ті, які входять в комплект. Наприклад, на зовнішній стороні дверної рами можна використовувати гвинти до 7 сантиметрів, щоб надійно прикріпити її в тримальній конструкції. Для внутрішньої сторони можна застосувати гвинти довжиною від 4 до 6 сантиметрів - але вони повинні бути коротше, ніж товщина дверей. Але краще проконсультуватися з продавцем, щоб дізнатися правильний розмір і товщину гвинта.

Переваги ланцюжків для дверей

При правильній установці ланцюжок стійка до ударів і ривків, і вимагає значного фізичного зусилля для зриву. Це гарантовано дасть вам кілька секунд, щоб зачинити двері й перешкодити зловмиснику, проникнути всередину приміщення.

Також ланцюжок є додатковим заходом безпеки, коли ви знаходитесь вдома. Якщо навіть замок двері буде зламаний, вона не дозволить злочинцеві швидко проникнути у квартиру, і дасть вам час покликати на допомогу.

Якщо в будинку є маленькі діти, ланцюжок легко можна встановити вище їх зростання. Це не дасть їм самим відкривати двері чужим людям і самостійно виходити на вулицю.

Види ланцюжків на двері

Класичні накидні ланцюжки

В даному випадку ланцюжок фіксується на металевій рейці, яка кріпиться на полотно. На дверному коробі закріплюють підставу ланцюжка, а кінець з гачком при необхідності фіксується в жолобі рейки.

Жорсткі петельні ланцюжки

Цей вид захисного механізму має жорстку фіксацію, яка підвищує опірність злому. Він включає металеву петлю, яка прикручена до дверного полотна і підстава-гачок з кулькою, яке фіксується на коробці. При відкритті гачок вільно їздить в петлі, але не дозволяє відривати двері назовні.

Як вибрати ланцюжок на двері?

Перед вибором дверного ланцюжка слід враховувати три основних моменти:

  • переконайтеся, що метал ланцюжка, не гнеться і не має тріщин;
  • гачок повинен вільно ковзати в рейці або петлі й легко вийматися з неї;
  • довжина петлі або ланцюжка повинна бути достатня для ваших дверей;
  • обидві частини механізму повинні мати мінімум три отвори для гвинтів.

Щоб дверні ланцюжки працювали найкращим чином, ви повинні правильно їх підігнати. ланцюгове кріплення повинен прикріплюватися до дверної рами, а клямка - до полотна двері на одному рівні з запасом в 1-2 сантиметри. Рекомендується попередньо просвердлити отвори, щоб спростити установку гвинтів і зберегти їх прямими.

На що звернути увагу при виборі?

Для дверних ланцюжків доступні різні варіанти обробки - будь то мідь, золото з шампанським, хром, сатин або хром з Сатинування. Довжина самої ланцюга теж може бути різна від 100 мм до 300 мм. Слід врахувати, що деякі ланцюжки бувають занадто товстими, що ускладнює їх швидке протягування в рейку.

Звикайте постійно замикатися дверний ланцюг або дверний обмежувач на ніч. Принаймні, закріпіть їх, коли ви йдете, щоб відкрити двері незнайомцю.