0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Як розробити дизайн ганку в приватному будинку і правильно його оформити

8 лип. 2020

Кожен власник приватного будинку знає, що ганок має бути міцним, довго служити і підходити під загальний стиль будинку. Ще 1 вимога - безпека. Особливо, якщо у вас вдома маленькі діти або люди похилого віку. Проблема в тому, що не завжди виходить правильно облаштувати ганок. У цій статті розглянемо, що варто враховувати при створенні стилю і проектуванні ганку з навісом.

Які вимоги висувають до ганку

дизайн крыльца

Ганок будинку потрібно, щоб ви могли без проблем перейти з майданчика перед ганком до входу. Висота при цьому залежить тільки від вашого будинку. Може бути 1,5 і навіть 2 метри. Тому ось 6 порад, які допоможуть зробити ганок безпечним і зручним:

 1. Зробіть двері на висоті приблизно 4 сантиметри від ганку. Так вона не буде впиратися взимку в лід, який намерзнет на поверхні.
 2. Розмір робіть так, щоб він був зручним для вас. Але враховуйте, краще буде, якщо на ганку без проблем зможе розміститися хоча б 2 людини.
 3. Не робіть поверхню повністю горизонтальної. Зробіть нахил від будинку в кілька градусів, щоб вода під час дощу стікала, а взимку не було занадто багато льоду.
 4. Перила обов'язково робити тільки у випадках, коли ганок на висоті понад 1,5 метрів. Висота перил повинна бути від 80 сантиметрів до 1 метра. Якщо ганок невелике, то перила - декоративний елемент.
  Робіть навіс більше хоча б на 3 сантиметри, ніж саме ганок, щоб він захищав від дощу і снігу.
 5. Продумайте ганок так, щоб ступенів була непарна кількість. Це потрібно, щоб людина при виході з них ступав на ту ж ногу, з якої заходив. Висоту робіть від 15 до 20 сантиметрів, а глибину - приблизно 30. Це стандартні розміри, які будуть зручні будь-якій людині.

Що враховувати, коли створюєте дизайн

Якщо пройдетеся по сусідах, то зрозумієте, що кожне ганок приватного будинку виглядає особливо. На зовнішній вигляд впливає тільки ваш смак, але є 3 способи, які допоможуть спроєктувати дизайн правильно:

 • вибрати матеріали під будинок;
 • зробити інший стиль;
 • підібрати під стиль двору.

Найпростіший і безпрограшний варіант - вибрати ті ж матеріали та кольори, які використовували при будівництві будинку. Наприклад, для будинку з цегли варто зробити ганок з плитки або цегли. А ось якщо зробите дерев'яний ганок під цегляний будинок, це буде виглядати нерозумно.

Якщо хочете зробити ганок з іншого матеріалу, то повинен бути смак. Різні матеріали будуть виглядати гармонійно, якщо підберете загальні деталі декору. Сумніваєтеся у своєму смаку, але хочете поєднувати різні матеріали - можете замовити послуги дизайнера.

Підібрати під загальний стиль двору теж можна. Тоді вхідний ганок приватного будинку має виглядати продовженням двору і бути в такому ж стилі. У вас вийде плавний перехід до входу в будинок.

Як оформити ступені

До щаблів є певні вимоги, тому що на них найбільше навантаження. Конструкція повинна:

 • чинити опір зносу;
 • не ковзати навіть при вологій поверхні;
 • не деформовані від зміни температури;
 • бути легкою в догляді;
 • не втрачати колір з часом від сонячних променів;
 • мати добрий вигляд;
 • підходити з вигляду під інші частини ганку.

Важливо! Матеріал вибирайте такий же, як у майданчика. А ось перила та інші елементи можна робити з інших матеріалів.

Ось кілька популярних варіантів:

 1. Натуральний камінь. Найдорожчий варіант, але він може зберігати зовнішній вигляд понад 100 років. Особливо це стосується граніту. Головне - вибрати спосіб обробки, щоб поверхня не ковзала.
 2. Тротуарна плитка. Стійка до перепадів температури, не втрачає колір згодом і дозволяє зробити малюнок на майданчику ганку. Єдиний мінус - матеріал ковзає при морозах, тому вибирайте як можна більш шорсткий варіант. Плюс, правильно укладайте плитку, а краще замовте для цього робітників, щоб вона не просіла.
 3. Керамічна плитка. Підходять тільки види, які можна використовувати на вулиці. Це просто дізнатися з маркування: на упаковці ви побачите стопу, знизу заштриховану площу і сніжинку. При покупці дізнайтеся, скільки отжигів. Для вулиці переважно, щоб він був 1. Так в структурі буде менше часу.
 4. Метал. Надпопулярний варіант. Так, він міцний, зносостійкий і довго служить, але підходить далеко не під кожен дизайн. В основному застосовують там, де ходять рідко.
 5. Натуральне дерево. Виглядає добре, але вимагає постійної обробки. Якщо цього не робити, з'явиться цвіль або грибок. Є і плюс - навіть при сильно низьких температурах поверхня не буде слизькою.

Як облаштувати перила та огорожі

У них 2 функції: безпека при ходьбі по сходах і зовнішній вигляд. Застосовують для цього різні матеріали: бетон, метал, дерево, камінь або полівінілхлорид.

Наприклад, бетонні перила довго служать, дорого виглядають, не піддаються зносу і змін температури. Є і мінус - занадто велику вагу, через що саме ганок в приватному будинку потрібно додатково посилювати. Полівінілхлорид - найдешевший матеріал, але його плюс в тому, що він підходить практично під будь-який фасад. Також не вимагає особливого догляду, стійкий до зносу та атмосферних явищ.

Оформлення навісу

На це впливає ваш бюджет і використані матеріали. Краще, щоб навіс був більше на кілька сантиметрів, ніж ганок. Якщо бюджет обмежений, можна зробити навіс тільки на двері.

Також дивіться на вагу козирка. Якщо він легкий, досить труб або балок для кріплення. Для великих козирків краще зробити опори. Плюс, вони можуть стати частиною дизайну. Для будинків з кількома поверхами можна поєднати балкон і навіс. З матеріалів застосовують:

 • дерево;
 • метал;
 • профнастил;
 • полікарбонат;
 • металочерепиця;
 • тканина.

Чим прикрасити ганок

Ось кілька варіантів:

 • Рослини. Підійдуть незалежно від матеріалу ганку. Спробуйте вбудовані клумби та підвісні горщики.
 • Меблі. Використовуйте тільки, якщо багато місця на майданчику.
 • Штори. Купуйте, якщо хочете зробити зону відпочинку на ганку.
 • Освітлення. Просто підберіть світильник, який підійде під стиль і матеріали.

Головне при облаштуванні ганку в будинок - розробити дизайн так, щоб конструкція була безпечною, міцною і зручною. Вже після цього дивіться на візуальну складову, вибирайте матеріали та оформлення.