0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Як вибрати дверну коробку для вхідних дверей

8 квіт. 2020

Те, що дилетант називає коробкою для дверей, - це те, що фахівець називає рамою. Дверні рами не тільки виконують важливі технічні функції в загальній дверний системі, а й посилюють загальну конструкцію.

Рама створює зв'язок між стіною і дверним полотном для дверей. Це нерухома частина двері, яка обрамляє стіну в області дверного отвору і зазвичай повністю або частково покриває його три або чотири сторони.

Технічна функція дверної коробки

При використанні орних дверей основною функцією рами є утримання дверних петель. Вони прикріплені до однієї з двох вертикальних ніжок рами і, в свою чергу, з'єднані з дверним полотном. Петля дозволяє повертати дверне полотно.

Рама також несе вага дверного полотна. Протилежна сторона рами утримує ударну плиту для одностулкових дверей. Вона має отвори, в яких засувка замка фіксується на місці, коли двері закриті.

Багато каркасні моделі мають кругову складку, тобто поглиблення у формі сходинки по периметру, в яку вставляється дверне полотно для більш щільного закривання.

Товщина дверної коробки залежить від призначення двері і коливається від 50 до 150 мм.

Різновиди дверних коробок

Телескопічна конструкція

Інша назва - єврокоробки. Так вона називається завдяки наявності особливого паза. Вона складається з дерев'яних планок, кожна з яких має свій власний паз. Він допускає добір рамки без додаткового з'єднання, що багато в чому полегшує завдання при монтажі.

Обсадна коробка

Зазвичай обсадна коробка для дверей складається з чотирьох основних елементів - так званого вершника, підвіконня і двох боковин. Іноді при установці дверної коробки в нуль підвіконня не використовується. Обсадних тип коробки найчастіше застосовується при будівництві будинку зі зрубу.

Дверний короб з порогом

Являє собою звичайну раму, але з потовщеною нижній перемичкою - порогом. Цей проект елемент несе додаткові звуко-і теплоізоляційні функції.

Добір на двухдверной дверній коробці

Застосовується в товстостінних будівлях з товщиною стін більше 25 сантиметрів. По суті, добір - це додаткова планка з пазом, яка збільшує ширину рами до ширини прорізу. Він кріпиться до основної частини рами, вся конструкція встановлюється в отвір, а вже до добору кріпиться другі двері і її лиштви.

Прихований дверний короб

Застосовується в громадських приміщеннях і офісах. В цьому випадку коробка або топиться в стіну, або маскується під неї. Накладні петлі змінюються на приховані, а вся конструкція шпатлюется однаково з декором стін.

Матеріал дверних коробок

Дверні коробки зазвичай виготовляються з дерева, стружкових плит і - особливо для протипожежних і захисних металевих коробок - зі сталі або алюмінію. Найчастіше в рамі використовується той же матеріал, що і для дверного полотна. Комбінування матеріалів також можливо. Для скляних дверей використовуються металеві або дерев'яні рами.

Брус

Натуральний брус досі є найбільш поширеним матеріалом дверних коробок для вхідних дверей. Він володіє всіма якостями звичайної деревини, однак, до того ж на раму йде брус високої якості без сучків.

ДВП

Рами з волоконної плити набули поширення в економ сегменті. Так як плита має стандартну товщину не більше 22 мм, іноді використовується комбінація з 2 смуг ДВП. В цьому випадку кругова складка надбудовується поверх периметра коробки.

МДФ

Дорогий МДФ використовують в преміум сегменті. На відміну від дерева і ДВП він має більш тривалий термін служби та підвищену естетичну привабливість. Іншою перевагою є поставка в десятках тонів і кольорів, без необхідності фарбування та обробки.

З ламінованим покриттям

Рами з ламінованим покриттям особливо стійкі до подряпин, стирання та ударів. З точки зору дизайну, ці поверхні доступні у вигляді штучних деревних текстур, які надають декору красу і елегантність.

Поради щодо вибору дверної коробки для вхідних дверей

  1. Перед покупкою необхідно правильно виміряти проріз для дверей і рам. Відправною точкою для визначення правильних розмірів двері і рами є «голий» прохід в корпусі. Вимірюючи отвір у двері, визначте ширину, висоту, товщину стінки та напрямок упору.
  2. Визначте правильний розмір дверного полотна в залежності від ваших вимірювань. Головними параметрами тут будуть висота і ширина. Виміряйте обидва значення в декількох точках отвору стіни. Найменша виміряне значення є вирішальним.
  3. При вимірюванні висоти починайте як мінімум з двох різних точок. Виміряйте відстань від верхнього краю підлоги до нижнього краю кладки зверху. При вимірюванні висоти важливо переконатися, що ви включили товщину готового статі.
  4. Виміряйте отвір по діагоналі. Якщо діагоналі не збігаються, використовуйте найменше значення.

Компанія Страж пропонує дверні рами з різних матеріалів і всіх різновидів. Ви можете дізнатися більше про специфікації продукції, звернувшись до менеджерів нашого інтернет-магазину.