0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Розміри отвору вхідних дверей в квартирі і приватному будинку

7 квіт. 2020

Розмір отвору дверей залежить від безлічі факторів. З одного боку, важливу роль відіграють аспекти дизайну, з іншого боку існують фактичні причини, за якими двері повинні мати певні розміри - безпека і збереження тепла.

Розмір отвору вхідних дверей може бути різним - в залежності від того, які двері встановлюється - починаючи від звуженої одностулкових дверей до подвійної або тристулкового. Перед установкою необхідно визначитися з правильними розмірами дверного отвору, щоб рама і двері розмістилися в отворі з ідеальною посадкою.

Стандартні розміри прорізів

При будівництві має сенс передбачити дверні прорізи (включаючи рами), в які поміщається вхідні двері звичайного стандартного розміру. Тоді можлива її легка заміна на іншу модель в разі ремонту, зміни дизайну вхідної групи або перепланування житлового простору.

Розмір отвору в залежності від розміру дверей повинен відповідати таким стандартам ширини, мм:

 • 635;
 • 760;
 • 885;
 • 1010;
 • 1135;
 • 1260;
 • 1885;
 • 2010;
 • 2135.

Стандартні габарити дверей

Номінальний розмір зовнішнього полотна двері вказує на плановані розміри, але може незначно відрізнятися через особливості виробництва. Більшість дверних полотен є при висоті 1985, 2000 або 2110 мм.

Загальні стандарти вхідних дверей:

Ширина, мм  Висота, мм
610 1985
735 1985
860 1985
985 1985
610 2110
735 2110
860 2110
985 2110

Як правильно зробити виміри отвору

Найголовніше - правильно встановити раму. Рами та стандартні вхідні двері зазвичай замовляються разом.
Якщо рама була встановлена ​​правильно, дверне полотно, як правило, теж підійде. Якщо рама вже встановлена ​​і потрібно замінити тільки дверне полотно, вимірюється старі двері. Важливо, щоб увага приділялася прорізи й товщині двері, і щоб при вимірюванні не забувати ці області, в іншому випадку може статися так, що двері сяде неточно.

Нижче приведена інструкція для замірів отвору:

 1. Виміряйте висоту у двох точках, наприклад, зліва і праворуч від краю отвору. Ви повинні також врахувати товщину остаточного покриття підлоги. Наприклад, якщо загальна 2000 мм, значить, ви можете замовити двері тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять мм (при стандарті 2010 мм), а покриття підлоги під нижньою лінією рами буде відсутній. Якщо загальна висота 2020 мм, значить, треба буде наростити покриття - наприклад, настелити ще одну вузьку смужку ОСБ або ламінату саме під рамою. Також можна додати куточок або балку над рамою.
 2. Виміряйте ширину у двох точках, наприклад, вгорі та внизу прорізу.
 3. Виміряйте глибину отвору. Глибина повинна бути однаковою - від зовнішнього краю до внутрішнього. Більшість рам вхідних дверей встановлюються по зовнішньому краю, але можуть бути й інші варіанти.

Якщо розмір отвору нестандартний?

Спеціальні розміри для дверей позначаються як такі, якщо номінальний розмір отвору не відповідає вищевказаним величинам. Тоді виникає необхідність замовити двері спеціальних розмірів.

Зазвичай це необхідно при ремонті старого приміщення і встановлення нових дверей. У старих будинках не було стандартизованих дверних прорізів, тому часто установка в них сучасних дверей являють собою серйозну проблему. Іноді нестандартні двері потрібні для дизайнерських будинків зі спеціальними дверними отворами.

Індивідуальне виробництво дверей нестандартних розмірів

Компанія Страж виробляє вхідні двері будь-яких розмірів - як для квартир, так і для приватного сектора. Якщо вас нестандартний отвір, зверніться до наших менеджерів, щоб отримати консультацію по вимірах і особливостям вхідних дверей на замовлення.