0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Ребра жорсткості в металевих дверях

7 квіт. 2020

Вхідні двері повинні відповідати найвищим стандартам надійності. На додаток до дизайну, двері будинку також повинні виконувати функціональні завдання, наприклад, коли мова йде про безпеку і протистоянні вогню.

Щоб підвищити характеристики, пов'язані саме з цими двома факторами застосовуються ребра жорсткості. Цими конструкторськими елементами володіє будь-яка вхідні двері.

Що таке ребра жорсткості сталевих дверей?

Ребра жорсткості в сучасних вхідних дверях встановлюються для додання жорсткості загальної конструкції. Вони являють собою сталеві або композитні труби квадратного перетину або п-подібного профілю. Ребро жорсткості може бути поперечним - зліва направо рами, або поздовжнім - зверху вниз.

При складанні двері, основні листи кріпляться не тільки по периметру каркаса, але і до ребер, що збільшує міцність виробу і надає йому підвищену стійкість до скручування. Самі ребра монтуються до каркаса методом точкового зварювання, а місця стиків потім зачищаються для більш щільного прилягання полотна.

Навіщо потрібні ребра жорсткості у дверях

Особливо важливі ребра жорсткості у дверях, мають тонке дерев'яне або композиційне (МДФ, ДСП, ламінат) полотно. При використанні сталевого полотна лонжерони не так важливі - наприклад, на металеві двері економ-класу ставиться всього два, комфорт - три, а преміум - чотири.

У моделях вхідних дверей з підвищеною холодостійкістю або протипожежними властивостями кількість ребер - як поздовжніх так і поперечних - може доходити до восьми, в залежності від класу виробу. Вони допомагають протистояти деформації при високих температурах і заважають виконати досить великий отвір при зломі.

Які бувають ребра жорсткості

Звичайне ребро жорсткості - це залізна або алюмінієва труба, діаметром від 20х20 до 40х40 міліметрів, квадратна в перетині. Однак конструкція часто виходить дуже важкою, що дає підвищене навантаження на несучу раму. Щоб цього уникнути використовуються ребра складного профілю. Для цього застосовуються сталеві листи невеликої товщини, які 4-5 разів згинаються під прямим кутом. У підсумку виходить профіль зі зменшеною масою, який володіє практично такою ж міцністю, як і суцільнокатані.

Оптимальна кількість ребер жорсткості у вхідних дверях

Для вхідних дверей мінімальне число ребер - три. Але цього не завжди буває достатньо для протидії температур або злому. У якісних дверях до зовнішнього полотна монтуються кілька лонжеронів - зазвичай два вертикальних і два горизонтальних. Завдяки хрестового перетину вся конструкція виявляється міцнішою.

Можна подумати, що велика частота установки ребер - гарне рішення для підвищення надійності. Однак збільшення кількості лонжеронів має і свої мінуси. Рама з п'ятьма або сімома балками буде дуже міцною, але її маса збільшитися майже вдвічі. А це означає, що збільшиться тиск на дверні петлі, що призведе до їх прискореного розхитування і деформації. Тому для різних цільових призначень, у дверях використовують різні профілю ребер, і поєднання їх кількості.