3 черв. 2020
Якщо зібралися купити двері на вулицю або для кімнат, то для початку потрібно вибрати дверне полотно. Від цього залежить, скільки прослужить двері і як захистить приміщення. Плюс, у кожного з матеріалів свої показники теплоізоляції і звукоізоляції.
Розберемося з усім, що потрібно знати про полотнах для дверей: матеріали, їх переваги та особливості вибору.
Різновиди дверних полотен
Ось 8 основних варіантів:
- масив дерева;
- суцільне заповнення;
- стільникове заповнення;
- ПВХ;
- филенчатое полотно;
- суцільноскляні;
- рамного типу.
-
Полотна з массиву
Найдорожчий матеріал, який має такі плюси:
- Зовнішній вигляд. Підходить для будь-якого класичного і сучасного стилю через різної структури деревини. Плюс, багато відтінків на вибір.
- Різноманітність. Це стосується в основному обробки поверхні і виду деревини. Наприклад, застосовують від дешевої сосни до дорогого дуба. Також можна використовувати екзотичне дерево, але це коштує ще дорожче.
- Строк служби. Такі двері збереже зовнішній вигляд навіть через 10 років, але все залежить від породи дерева. Наприклад, дуб служить довше, тому його частіше застосовують для вхідних дверей.
- Простий ремонт. Якщо фарба на поверхні втратила зовнішній вигляд, це можна швидко виправити навіть своїми руками. В результаті отримуєте двері, яку можна відреставрувати через десятки років, а не купувати нову конструкцію.
- Теплоізоляція. Взимку двері не пропустить холодне повітря з вулиці, а влітку збереже прохолоду в будинку. Плюс, вона захистить вас від звуків зовні.
- Мінуси теж є: висока ціна в порівнянні з іншими матеріалами, велику вагу і вразливість до морозів, спеки та вологості. В результаті такі двері складно встановити без допомоги фахівців, а через вологість конструкцію може повести з часом
.

Варіанти із суцільним заповненням
Є всього 2 види:
- Прості конструкції, де використовують МДФ або ДСП. Це 2 дешевих матеріали, але вони міцні й надають жорсткості. Плюс, у них структура з волокон, яка заглушає звуки з вулиці та зберігає температуру в приміщенні. Щоб підвищити надійність, каркас роблять з сосни, а на зовнішню частину клеять ПВХ у вигляді дерева. Колір при цьому можна вибрати.
- Бруски дерева, які склеюють один з одним. Варіант схожий на масив, але обійдеться дешевше. Зовнішня частина може бути з МДФ або ДВП.
Полотно дверне такого виду має свої плюси:
- великий вибір моделей у будь-якого виробника;
- термін служби понад 10 років, але матеріал не схильний до деформації через вологість або перепадів температури;
- вартість нижче, ніж у дверей з масиву, але все одно вище, ніж у більш простих рішень.
У порівнянні з тим же масивом є 1 мінус - двері не підлягає ремонту. Якщо на поверхні з'явитися пошкодження, то полотно потрібно міняти. Також двері з суцільним заповненням багато важить.
Вироби зі стільниковим заповнювачем
Один з популярних варіантів, у якого є 2 види: конструкція з ребрами жорсткості з МДФ або гофрокартон у вигляді сот. Перший вид коштує дорожче, але служить довше і стійкий до деформацій. Якщо потрібен більш дешевий вибір, то дивіться на гофрокартон, але він не такий міцний. Припустимо, полотно можна випадково пробити, якщо вдарите в нього важким предметом. Із загальних плюсів можна виділити:
- Ціну. Вона в будь-якому випадку нижче, ніж у масиву, але не варто купувати найдешевший варіант. Він довго не проживе.
- Невелика вага. Встановити такі двері можна навіть своїми силами. Плюс, вона не навантажує стіни.
Вибір. Зовнішній вигляд можна знайти будь-який, щоб підібрати під сучасний або класичний дизайн.
Мінуси при покупці теж варто враховувати. Їх всього 2: низька надійність і погане опір шуму. Тому в якості вхідних дверей вироби зі стільниковим заповнювачем краще не купувати.
Полотна з ПВХ
Відносно новий вид, в якому застосовують профіль ПВХ і ребра жорсткості з металу, щоб підвищити міцність. З плюсів можна виділити:
- Будь-який розмір, щоб двері підходила під отвір у вашому домі. Для цього майстер зробить завмер, а потім вам виготовлять двері. В результаті вам не потрібно довго шукати підходящий варіант в магазинах.
- Підходить для вхідних дверей, ущільнювач допомагає зберегти тепло в будинку, а пластик не псуватися від дощу, снігу та ультрафіолетових променів.
- Колір може бути абсолютно будь-який, щоб можна було підібрати під стиль.
- Простий догляд, бо сам пластик не потрібно фарбувати або обробляти засобами для захисту. Для прибирання досить вологої ганчірки.
- Регулювання фурнітури на двері, щоб виставити полотно абсолютно рівно.
Филенчате дверне полотно
Це рама, яка має поділ на кілька частин. Ось, з чого складається двері такого типу:
- своя рамка у кожній частині;
- заповнення з фанери, ДСП, скла та інших матеріалів.
Зараз в таких дверях не використовують клей. Замість нього встановлюють шипові з'єднання, які самі блокуються. Це захищає від розтріскування.
Коли вибираєте такі двері, дивіться в першу чергу на матеріал рамки. Замість сосни або їли краще вибрати дуб або горіх. Вони прослужать довше. Двері з хвойних краще встановити на дачі або в садових будиночках.
Щитове дверне полотно
Рамка, в якій встановлені бруски з дерева. Всередині конструкції можуть бути смуги з ДВП, картон або бруски дерева. Сама поверхня може бути з ДВП або МДФ. Мазонітовий вид - найпопулярніша конструкція щитового полотна. Це практично 90% всього вибору в магазинах. Усередині двері стільники, а зовні вона виглядає так, як филенчата.
Суцільноскляне дверне полотно
В основному встановлюють в магазинах, торгових центрах або офісах. Такі двері не особливо практична, але дозволяє візуально збільшити простір. Плюс, робить приміщення більш світлим. Особливість в тому, що такі двері може навіть не мати каркаса з рамою.
Дверне полотно рамного типу
Для приватних будинків і квартир практично не застосовують. В основному використовують в громадських місцях. Ось, яке буває полотно в залежності від матеріалу рами:
- Алюмінієва. Міцна, але погано зберігає тепло і заглушає звуки.
- ПВХ. Не такі міцні, але мають кращу теплоізоляцією. Їх іноді застосовують для виходу на балкон в будинку.
Головний плюс в тому, що не обов'язково такі двері повинна бути прямокутної. Форма може бути практично будь-хто.
На що звернути увагу при виборі
Ось 4 ради, які допоможуть вибрати полотно для дверей:
- Якщо дивіться 2 однакових конструкції з заповнювачем, то вибирайте ту, яка більше важить. Вона буде надійніше і міцніше.
- Беріть до уваги умови в вашому приміщенні. Якщо в будинку постійна вологість, що не вибирайте ламіновану поверхню. Вона не прослужить довго при таких умовах.
- Перевіряйте сертифікати та інші документи, щоб переконатися в якості. Наприклад, двері відповідно до ГОСТу краще, ніж ті, які виконані по ТУ.
- Якщо хочете купити конструкцію з масиву, вибирайте варіанти відразу з фарбою на поверхні, а не дверне полотно під фарбування. Це складно і займає багато часу. Так, ви заплатите трохи дорожче, але отримаєте готову двері, яку потрібно тільки встановити.
Висновок
Матеріал полотна грає велику роль. Якщо підберете неправильно під умови експлуатації або особливості клімату, двері просто не зможе прослужити ті ж 10 років. Плюс, при покупці обов'язково просите у продавця сертифікати, щоб перевірити якість і відповідність до вимог по ГОСТу.