0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Види і типи вхідних дверей: якими бувають вхідні двері

7 квіт. 2020

Двері захищають нас від зовнішнього світу і створюють безпечне середовище всередині будинку. Різні типи вхідних дверей не тільки забезпечує доступ всередину приміщень, а й виконують дизайнерські завдання. При взаємодії з іншими елементами фасадної групи вони формують у відвідувачів і гостей перше враження про вашій оселі.

Попри схожі функції різних видів вхідних дверей, існують деякі відмінності в їх конструкції, матеріалах і формі. Якщо ви зібралися купити нові двері для свого будинку, вам слід про них знати.

Відмінності за матеріалом виготовлення

Дверне полотно є в самих різних матеріалах. Сталь, пластик, алюміній і дерево найчастіше використовуються як матеріал для вхідних дверей будинку.

Металеві

Завдяки своїй міцності, сталеві вхідні двері забезпечують хороший захист від злому і стійкі до будь-яких погодних умов. Вони практично не піддаються пошкоджень, але мають порівняно високий коефіцієнт теплопередачі.

Алюмінієві вхідні двері виглядають стильно і сучасно. Однак, щоб компенсувати гірші ізоляційні властивості, їм необхідна спеціальна ізоляція.

Дерев'яні

Такі вхідні двері виглядають просто і привабливо Дерево натуральний будівельний матеріал з найкращими теплоізоляційними та звукоізоляційні властивості. У порівнянні з іншими матеріалами, однак, він вимагає великого догляду й обробки.

Комбіновані з металу і дерева, МДФ-плити

Це сучасний різновид дверей, які поєднують кращі властивості дерева і стали. Вони краще тримають температуру, ніж сталеві, але водночас також же стійкі до злому і пошкоджень.

Пластикові, металопластикові

Пластикові вхідні двері: майже чверть всіх вхідних дверей, що продаються в Україні, зроблені з пластику. Вони складаються з порожнистих камерних профілів ПВХ, які зазвичай забезпечені металевими вставками для більшої стійкості та тому не деформуються.

Скляні вхідні двері

Зазвичай це вхідні двері зі скляними елементами, пропускають природне світло. Вони доступні в різних формах - від напівкруглих до квадратних і в різних розмірах. Також застосовуються суцільні бічні панелі зі скляними вставками. Скляні двері гарантують, що вхідна зона буде яскрава і приваблива через великої кількості світла.

Відмінності за функціональним призначенням

Протиударні та броньовані

Це найбільш міцний різновид вхідних дверей. На їх полотнах встановлюється сталь до 4 мм завтовшки, а всередині конструкції ставляться додаткові ребра жорсткості. Для підвищення безпеки в місці установки замку монтуються додаткові металеві накладки.

Звукоізоляційні

Для вхідних дверей можуть використовуватися різні типи звукоізоляції. При підвищеному рівні зазвичай застосовується товстий фальц, потовщені контури периметра, а всередину закладаються деревно-стружкові плити та полімерні наповнювачі. Вони затримують шум до 65 Дб.

Куленепробивні

В основному на куленепробивність таких дверей забезпечує додаткова сталева накладка. Однак всередині них можна встановити кевларовий лист або аналогічний синтетичний матеріал.

Протипожежні

У протипожежних дверях застосовується посилений металевий каркас, який не піддається деформації при високих температурах. Як полотен використовується жароміцна сталь, а ролі внутрішнього наповнювача застосовується вогнетривка мінеральна вата.

Герметичні

Такі двері забезпечуються додатковими гумовими прокладками в місці прилягання полотен до рами і по периметру. Як фурнітура зазвичай використовують особливі замки з щільною посадкою і додатковим ущільненням.

Технічні

Вхідні технічні двері застосовуються в тамбурах і господарських приміщеннях. Зазвичай вони мають просту конструкцію і невелику товщину рами.

За способом відкриття

Розкривні

Двері розчиняються стулками застосовуються найчастіше. Зазвичай стулки тримаються на завісах, які дозволяють їх відкривати всередину, назовні або в обидві сторони.

Розсувні

У розсувних дверях стулка або стулки зсуваються в сторони. Для цього полотна встановлюються на спеціальні коліщатка або направляючі.

За кількістю стулок

Одностулкові

Мають одну широку стулку в рамі.

Полуторні

Мають одну широку та одну вузьку стулки. Встановлюються в місцях, де є великогабаритні предмети.

Двостулкові

Мають дві широкі стулки. Встановлюються в місцях з підвищеним потоком людей.

За формою і зовнішньому вигляду

Стандартні прямокутні

Прямокутна форма найбільш поширена і проста в установці.

Арочні

Верхня частина рами має форму півкола. Самі двері можуть бути як напівкруглими, так і прямими - в цьому випадку застосовується напівкругла вставка (фрамуга).

З глухою фрамугою

Застосовуються, коли отвір значно перевищує розмір дверного полотна. В основному, це стосується занадто високих прорізів. Фрамуга є частиною рами та не відкривається.

Зі склом і декоративними елементами

У таких дверях полотно має отвори, в які вставляються скла або акрил. Декоративні елементи зазвичай кріпляться поверх полотна - зазвичай застосовується кольорове непрозоре скло або пластикові накладки.

За ступенем стійкості до розтину

Клас опору розтину (від 1 до 4) показує, наскільки безпечна вхідні двері.

1 клас

Двері стійкі до звичайного вибивання руками, ногами або плечем.

2 клас

Двері стійкі не тільки до вибивання, а й розкриттю простими інструментами - викруткою, молотком і пасатижами.

3 клас

Двері стійкі до розтину ломом і монтуванням.

4 клас

Двері стійкі до розтину акумуляторної дрилем і шуруповертом.

5 клас

Стійкі до розтину машинкою для шліфування або перфоратором.

6 клас

Стійкі до розтину будь-яким електротехнічним інструментом. Компанія Страж пропонує якісні двері на будь-який смак. Ви можете дізнатися більше про специфікації продукції, звернувшись до менеджерів нашого інтернет-магазину.