Двері повинні мати гарний вигляд і підходити під стиль приміщення, а не тільки захищати приміщення від грабіжників і температури зовні. Це стосується коробок для дверей вхідних, для цього використовують додаткові конструкції, наприклад, лиштви. Що це, навіщо потрібні і які бувають ми розглянемо далі. Також поговоримо про матеріали, з яких їх роблять, розміри та дизайн.
Наличник - це планка між дверима і дверною коробкою. Головна функція - прикриття проміжку, але вони також:
Щоб простіше підібрати лиштви, потрібно знати, які вони бувають. За формою це:
За способом монтажу:
Найпростіший варіант - плоский. Якщо говорити про перетині, то воно буде у вигляді прямокутника. При цьому поверхня буде прямий. Підходить в основному для звичайного дизайну двері. Напівкруглі лиштви - дорожчий варіант. Він має опуклу поверхню, яка може бути симетричною або зміщеною в одну зі сторін. Другий вид використовують для незвичайних дизайнерських рішень.
Найдорожчий і рідкісний вид, який використовують для вхідних дверей. Вся суть лиштви в тому, що у нього є западини і опуклості по всій довжині. Тому він виглядає оригінально, підходить для складних дизайнів і робить дверний отвір візуально об'ємніше.
Самий простий, швидкий і дешевий спосіб кріплення. Монтують лиштви за допомогою цвяхів, герметика, клею і так далі. Мінус в тому, що лиштви на тому ж клеї і герметики можуть з часом відпадати, якщо будете їх постійно чіпляти.
Мають форму у вигляді букви Г, тому їх не потрібно прибивати цвяхами або клеїти. Досить закріпити наличник в паз коробки. На 1 краю лиштви округла форма, а на іншому - загнута, щоб зчіплюватися з коробкою. Головний плюс - простота монтажу. Також при такому кріпленні наличників не потрібно встановлювати планки-добори, якщо товщина дверної коробки така, що конструкція випирає зі стіни менше, ніж на 1,5 сантиметра. Плюс, їх можна висунути максимум на 2 сантиметри, щоб прибрати люз між коробкою і стіною.
Можна кріпити телескопічні лиштви та з добором, якщо коробка сильно виступає. Наприклад, на вхідних дверях, де сама стіна майже завжди тонший.
Тут важливий тільки кут стикування. Є 2 варіанти:
У першому випадку краю потрібно підрізати. Головний плюс такої стикування - вона підходить абсолютно для будь-якого лиштви. Форма при цьому не має значення. Якщо стикуються під кутом 90 градусів, то це можна робити в 2 напрямках: горизонтально і вертикально. Вид стикування підходить тільки для прямокутної форми. Округлу і фігурну так стикувати не можна, тому що частина планки буде знаходитися вище, ніж друга планка.
Є 4 види матеріалів, з яких роблять лиштви:
Все залежить від розмірів дверного отвору, його розташування, форми наличників і люзу між дверима і коробкою. Стандартна ширина - 64 мм. Для звичайних дверей 80 на 200 сантиметрів вона підійде. Якщо встановите для таких дверей лиштва з більшою шириною, він буде виглядати грубо, а з меншою - може не закрити отвір. Іноді не виходить встановити наличник потрібної ширини через:
Тоді доводиться купувати вузькі лиштви.
Тут все залежить від ваших смаків і стилю приміщення. Якщо дизайн простий, підійдуть прості лиштви з прямокутним перетином або округлі. Під металеві коробки і двері краще вибирати панелі з металу. Для складного дизайну можна купити фігурні варіанти. Є ще 1 спосіб прикрасити двері - капітелі. Це накладки, які встановлюють у верхній частині дверної коробки вище лиштви. В результаті двері набуває вигляду колони. Підходить в основному під класичний стиль і робить отвір візуально більше.
Ось поради, які допоможуть швидше, простіше і правильніше підібрати наличники:
Якщо у вас будинок з колод, то потрібна обсадная коробка для дверей із замкнутою формою.
Якщо є час і бажання, можете монтувати лиштви самостійно. Головне - точно дізнатися, як кріпляться планки, адже все залежить від матеріалу і особливостей вашого приміщення. Плюс, обов'язково зніміть точні розміри, щоб наличники ідеально підходили і закривали отвір.
При покупці наличників насамперед дивіться на вигляд залежно від форми і монтажу. Уже після вибирайте матеріал, дизайн і інші параметри під дверну раму.