0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Висота дверної ручки - як визначити

3 черв. 2020

Дверна ручка - елемент двері, на який далеко не всі звертають увагу. Деякі замовляють тільки двері, а ручку хочуть врізати самостійно, але відразу після цього стикаються з проблемою - визначення висоти дверної ручки.

Потрібно ж зробити так, щоб всім у родині було зручно. Подивимося, як правильно підібрати висоту ручки на двері, щоб кожен міг їй без проблем користуватися.

Вибираємо рівень установки

Є 2 варіанти, як можна встановити ручку:

  • на стандартній висоті;
  • підібрати висоту самостійно.

Пам'ятайте, що немає чітких обмежень. Висота установки дверної ручки може бути такою, щоб вам було зручно, але спочатку варто вивчити що потрібно при цьому враховувати.

Стандартна висота

Зазвичай висота двері в більшості будинків і квартир - 2 метри. Врізати замок або ручку рекомендують посередині полотна. У підсумку отримуємо, що ручка в більшості випадків повинна бути на висоті 1 метра. Середній зріст людини - 170 сантиметрів. Для таких людей ідеальне положення ручки - 1 метр від статі. Тому дана висота - стандарт в більшості моделей.

Якщо ви подивіться двері з МДФ у продажу, то побачите, що в більшості випадків ручка якраз знаходиться на цій висоті. Зазвичай розташування змінюється приблизно на 10 сантиметрів в обидва боки залежно від висоти двері.

Зручна висота

Проблема стандартної висоти дверних ручок в тому, що кожній людині вона не буде зручна. Ось 2 приклади:

  1. Людина набагато вище 170 сантиметрів - приблизно 2 метри. В такому випадку він буде змушений постійно нагинатися вниз, щоб відкрити двері.
  2. У вас в будинку діти, які просто не дістануть до цієї ручки. Тоді 2 варіанти: підібрати параметр під них або встановити на стандартній висоті. У першому випадку будьте готові, що через 2-3 роки ручка вже буде занадто низько, так що її потрібно переробляти: міняти полотно або залишати отвір від минулого ручки у двері.

Розглянемо 2 ради, які допоможуть правильно визначитися, на якій висоті ставити дверні ручки:

  1. Підійдіть впритул до дверей і опустіть руки. Від місця, де закінчуються ваші пальці, відміряйте вгору приблизно 15 сантиметрів. На цьому рівні та врізався ручку.
  2. Простіший варіант - підійти до дверей і зігнути руку в лікті під кутом 90 градусів. Рівень долоні - місце зручного розміщення ручки.

Головне - розміщуйте все ручки в будинку на одній висоті. Не потрібно в дитячій підганяти їх під один рівень, а в спальні під інший. Згодом ви просто звикнете до висоти та взагалі не будете помічати своїх дій, коли відкриваєте двері. Те ж стосується і дітей. Вони звикнуть.

Висновок

Самостійно підбирати висоту ручки дверей чи ні - тільки ваш вибір. Розмістити можна на будь-якій висоті, але іноді краще скористатися стандартним значенням. Так кожна людина в будинку зможе зручно відкривати двері. Та й гостям не потрібно буде звикати. А якщо хочете зробити ручку нижче для дитини, добре обдумайте це, щоб через 2-3 роки не переробляти. У віці 3 років дитина вже зможе діставати до ручки на висоті 1 метра, а потім він просто почне звикати.