0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Дерев'яні вхідні двері: поради щодо вибору зовнішніх дверей з дерева

4 лип. 2019

Вхідні дерев'яні двері в будинок споконвіку вважаються ознакою затишній і успішної заміського життя в будинку. Двері з дерева нічим не поступаються металевим за якістю і надійності матеріалів. Вони також можуть протистояти несприятливим погодним умовам, добре тримають тепло всередині приміщення і високо цінуються своїми шумоізоляційні властивості.

Щоб вибрати і купити якісні двері для житла, слід детально ознайомиться з особливостями, плюсами і мінусами дерев'яних дверей.

Вхідні дерев'яні двері: основні переваги

Вхідні дерев'яні двері з цільного сировини привабливі, вважаються нестаріючої класикою. Двері з дерева вибирають по ряду переваг:

 • використання натуральних матеріалів;
 • стильний зовнішній вигляд;
 • великий термін експлуатації;
 • екологічність матеріалу;
 • не деформується під вагою будови;
 • високий ступінь шумоізоляції;
 • практичність, довговічність.

Яке дерево краще вибрати для вхідних дерев'яних дверей

В якості сировини використовують різні породи деревини: дуб, ясен, кедр, вільха. Також цінителі темного червоного дерева замовляють дверні конструкції з секвої, американської вишні. Дерево різних порід застосовуються для створення унікальних дизайнів, однак у виробництві має свої мінуси і плюси.

Масив

У виробництві використовують натуральну деревину або брус з хвойних або листяних дерев: дуба, акації та ясеня. Дубові двері визнані найдорожчими виробами для облагородження житла. Цікава особливість дубової сировини в тому, що воно з часом ще більше твердне і стає ще міцніше. І чим товще дверне полотно, тим краще. Товщина виробу повинна становити не менше 40 мм.

Серед хвойних краще використовувати кедр і сосну. Соснове сировину відоме своєю вологостійкістю і звукоізоляцією, однак при сильному ударі їх можна пошкодити і сколоти поверхню.

Клеєний меблевий брус

Клеєний меблевий брус представляє собою окремо зібрані і спресовані дошки. Брус використовується для деяких порід дерев, які неможливо використовувати в чистому вигляді. Меблевий брус відносять до масиву, але якість його нижче через домішки клею.

ЛВЛ-брус

ЛВЛ-брус представляє собою матеріал виготовлений шляхом склеювання декількох шарів шпону. Найчастіше для цього використовуються хвойні породи такі як сосна і ялина. Вони разом складають міцну плиту стійку до вологи і зовнішньому середовищі. Для надання привабливого вигляду дверним виробам, їх обклеюють шпоном з дорогих порід дерев. З ЛВЛ-бруса створюють міжкімнатні та вхідні двері. Якщо вхідні двері з ЛВЛ-бруса розміщуються на вулиці, над ними для додаткового захисту необхідно встановлювати козирок від зовнішніх атмосферних явищ.

МДФ

Матеріал виробляють за технологією сухого пресування дрібної деревної стружки при високій температурі і тиску. МДФ вважається екологічним продуктом. Для поліпшення зовнішнього вигляду матеріал забарвлюється, шпон або обклеюється ПВХ-плівкою.

Утеплені вхідні дерев'яні двері

Двері з дерева характеризуються дуже хорошими теплоізоляційними властивостями. Але навіть виготовлені з кращої породи, двері повністю не зможуть уберегти приміщення від попадання холоду взимку. Так експерти рекомендують ставити герметичне дверне полотно з якісним утеплювачем: мінватою, пінопластом, поліуретаном.

Дерев'яні вхідні двері для приватного будинку У багатьох приватних будинках встановлюють вхідні двері з деревини. Особливо вони цінуються за їх естетичний вигляд. Двері з цікавим незвичайним дизайном стануть відмінним доповненням до інтер'єру будинку.

Дерев'яні вхідні двері в баню

Вхідні дерев'яні двері в лазню або сауну вибирають виходячи з вологостійкості матеріалу і стійкості до великих температур. Для приміщень під баню зазвичай вибирають кедр. Він добре переносить умови і не деформується. Щоб двері довго прослужили потрібно подбати про правильну установку виробів. Вони повинні добре прилягати, щоб виключити потрапляння холодного повітря.

За бажанням двері прикрашаються ковкою, різьбленням або склом. Вироби міцністю і привабливістю.

Двері вхідні дерев'яні для квартири

Вхідні дерев'яні двері в квартиру не повинні бути стійкі до негоди, досить забезпечувати хорошу звуко- і теплоізоляцію. У виробництві вхідних дверей в квартиру використовують дуб, березу або сосну. Породи дерев мають гарні ізоляційні властивості, а також вони набагато цікавіше в дизайні ніж металеві двері.

Поради щодо вибору дерев'яних дверей

Коли постало питання перед вибором вхідних дверей з масиву дерева, необхідно врахувати кілька моментів:

 • тип житла - місце установки, куди призначена дверна конструкція;
 • виробник - звертати увагу на перевірене виробництво, яке підтверджено сертифікатами якості.
 • вибір дверей повинен грунтуватися на особливостях клімату в місці установки:
 • величина вологості, якщо перепад температур, вихід на сонячну сторону і ін
 • дерево можна комбінувати з іншими типами матеріалів: метал, скло;
 • вибір порід дерев від них залежить якість і термін експлуатації дверей.

Дверна конструкція з дерева виготовляється глухою і при встановленні надійних замків - служить захистом будинку.

Про те, яку фурнітуру можна підібрати виходячи з типу і призначення двері ми писали тут.

Догляд за дерев'яними дверима

Усім відомо, що термін експлуатації і довговічність виробу залежить від догляду і дбайливого поводження:

 • очищати полотно тільки спеціально призначеними засобами для дерева. Такі засоби слід наносити для профілактики, додання блиску і захисту;
 • дерево не любить вологу. Використовувати тільки вологі тканини для очищення;
 • намагатися дбайливо поводитися з дверима і не допускати механічних пошкоджень - сколів і тріщин.

Двері - перше, що бачиш, підходячи до будинку. І перше враження, яке може призвести ваше житло на гостя, залежить від правильно підібраного двері, її кольору, матеріалу, дизайну.

Простота і вишуканість вхідних дерев'яних дверей ніколи не вийде з моди і буде радувати своїх власників багато років. Вибравши якісні сертифіковані двері, вони прослужать вам багато років, завжди будуть естетично і привабливо виглядати.