0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Як обрати протипожежні двері?

28 трав. 2019

Установка протипожежних дверей актуальна як в місцях громадського користування так і в приватних будинках і квартирах. Вогнетривкі двері мають різні особливості і характеристики. Для того, щоб правильно вибрати протипожежні двері необхідно знати всі нюанси.

 

Вимоги до протипожежних дверей

В залежності від області застосування до протипожежних дверей висувають певні вимоги.
Вогнестійкі двері, які розташовуються у протипожежних перешкодах таких як перегородки, стіни будинків і споруд виготовляються за спеціальними нормами.
У кожної категорії існує свій ДСТУ для протипожежних дверей. Хороші вогнестійкі двері обов’язково мають сертифікати якості.

Особливості вогнестійких дверей.

Згідно нормам та стандартом ДСТУ, всі приміщення та місця, які відвідують люди обов’язково повинні мати протипожежні перешкоди такі як вогнестійкі двері. Металеві полотна встановлюють для захисту приміщень та людей в ньому від розповсюдження вогню та диму. Дверні вироби виробляють зі спеціальних вогнестійких матеріалів.


Протипожежні двері – це коробка зі сталі, внутрішню частину якої зазвичай наповнюють мінеральною ватою чи гіпсокартоном. Це ізолюючі матеріали не деформуються і здатні витримувати високі температури.

Типи вогнестійкості

Головний критерій за яким визначають якість протипожежних дверей це поріг вогнестійкості. Він показує скільки протипожежний виріб зможе стримувати потрапляння полум’я та диму всередину приміщення. Захисна функція броньованих дверей має абревіатуру EI. Буква Е означає пошкодження цілісності дверного полотна, а буква I – втрату тепло ізолюючих властивостей.

Також після абревіатури вказують цифри, які визначають період часу, який витримують двері виконуючи свої головні функції.

Показники граничної вогнестійкості виокремлюють в декілька типи:

  • Перший тип – ЕІ30. Двері такого типу можуть протистояти вогню 30 хвилин. Компанія «ТМ Страж» займається виготовленням протипожежних дверей першого типу.
  • Другий тип – ЕІ60. Такий тип найчастіше використовується за рахунок доступної ціни та оптимальної тривалості протистояння займанню. Час безпечного перебування за другим типом дверей складає 60 хвилин.
  • Третій тип – ЕІ90. Такий тип дверей протистоять 90 хвилин.

В яких приміщеннях встановлюють протипожежні двері?

Протипожежні двері повинні бути встановленні:

в будівлях і спорудах в яких розташовані електровводи та щит;
приміщення складського призначення, особливо в яких зберігаються легкозаймисті речовини та матеріали;
ліфтах;
• вентиляційних камерах.
Необхідно встановлювати вогнестійкі двері в місцях загального користування, офісах, держзакладах, лікарнях, школах.

Двері протипожежні зі склопакетом

В практиці часто зустрічаються протипожежні двері зі вставками зі скла. Для такого типу дверей використовують термостійке багатошарове скло з маркером EIW. Воно має такі ж вогнестійкі характеристики, як і звичайне полотно.
Виготовлення протипожежних металевих дверей зі склопакетами проводиться у відповідно до норм та стандартам ДСТУ.

Вогнестійкі двері з системою «Антипаніка»

Протипожежна система «Антипаніка» зручна та проста у користування. Конструкцію виглядає як ручка з циліндром. Виготовляється з матеріалів, які стійкі до впливу високих температур. Принцип роботи складається з натискання на ручку. Цю конструкцію встановлюють на внутрішню сторону дверей.

Двері з декором

Пожежні двері фарбують порошковою фарбою або нітроемаллю, так як ці матеріали стійки до високих температур.

Як обрати якісні протипожежні двері

Якісні протипожежні двері, в першу чергу, визначаються вогнестійкими якостями. Надійні двері мають маркировку з назвою компанії виробника. Документація, яка підтверджує ліцензію на виготовлення протипожежних дверей, містить про них інформацію. У ній вказані розміри, номер партії та матеріали з яких виготовлені двері.

Також на якість двері впливає ціна. Якісні двері коштують заявлених грошей. Краще не економити на своїй безпеці, а придбати якісні протипожежні двері, які будуть відмінно виконувати захисні функції.