0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Як обрати дверні навіси правильно?

29 трав. 2019

Дверна фурнітура включає в себе кілька елементів: замки, ручки, петлі, доводчики, а також інші додаткові елементи. Дверні петлі є важливою складовою дверної конструкції. Для правильного вибору потрібного виду петель, варто ознайомитися з їх властивостями і особливостями, а також перевагами і недоліками.

 

За рахунок навісів двері кріпляться до рами. Дверні навіси бувають різних розмірів, видів і матеріалів. Все це загалом впливає на якість дверних навісів та міцність дверної конструкції.

Матеріал навісів для дверей

Навіси для дверей виробляються зі сплаву сталі та цинку, також популярні стальні та латунні вироби. Навіси, які вироблені з домішкою сталі та цинку, зверху вкривають шаром латуні. Матеріал чудово захищає від корозії та іржі. Вироби з цього матеріалу не деформуються і доступні по вартості.

Навіси для дверей, які виготовлені зі сталі є найбільш міцними. Зазвичай сталеві навіси встановлюють на тяжкі габаритні двері. Вони дорожчі за інші, але набагато надійніші. Мінус виробів зі сталі – нестійкість до корозії.
Латунні навіси часто використовують для вхідних та міжкімнатних дверей. Щоб надати їм привабливого вигляду, вони проходять ретельне хромування і поліровку поверхонь до блиску. Недолік матеріалу – поступова деформація та стирання через м’якість та пластичність металу.

Існує широкий ряд відтінків дверних навісів, які отриманні шляхом покриття поверхні кольоровою емаллю. Це дозволяє підібрати фурнітуру під будь-які двері. Правильно підібрані навіси за видом, формою та відтінком нададуть дверям привабливий вигляд та високу якість.

Види дверних навісів

Розрізняють декілька видів дверних навісів за характеристиками та особливостями кріплення до дверного полотна. Треба розуміти, який вид навісів потрібен – від цього залежить строк експлуатації і зовнішня якість конструкції. Далі характеристики поділяються на роз’ємні та нероз’ємні. Розємні навіси коштують недорого та прості в монтуванні. Мінус такого виду – недостатня надійність. Недоброзичливці можуть зняти двері не розкручуючи навісів.

Нероз’ємні навіси універсальні і підійдуть до будь-якого типу дверей. Такі навіси достатньо надійні і забезпечують захист від незаконного проникнення. Потрібну розкрутити навіси до кінця, щоб зняти двері.

Накладні навіси

Дані вироби характеризуються більш простим механізмом монтажу і не потребують попередньої підготовки дверного полотна та навиків майстра. Накладні навіси також називають «навіс-метелик» за видом конструкції: стрижень та дві плоскі пластини з обох боків стрижня. Метелики не підійдуть для важковагових конструкцій, інакше з часом вони почнуть провисати і не зможуть правильно входити до дверного коробу. 

накладные петли

Врізані навіси

Встановлення навісів відбувається так: в місці кріплення навісів на поверхні дверного полотна зрізується тонкий шар. Навіс вставляється в поглиблення та закріплюється само різами. Найчастіше дверні навіси застосовуються для дверей, які розділяють кімнати.

врезные петли

Кутові навіси

Принцип кутових навісів відрізняється від врізаних кріпленням кутів. Кутові навіси компактні та непомітні на фоні, врізаються у дверний короб та полотно двері, скріплюючи конструкцію у єдине ціле.

угловые навесы

Навіси, які вкручуються

Дані вироби є достатньо нескладним механізмом. Конструкція складається з циліндрів з отворами для кріплення на дверному коробі за допомогою спеціальних гвинтів, які продаються в комплекті. Механізм навісів універсальний, тому не потрібно визначати відносність до лівої або правої сторони. Двері з навісами, які вкручуються майже неможливо зняти, що вважається як плюсом так і мінусом.

вкручиваемые навесы

Важно відзначити, навіси, які вкручуються краще не використовувати на дверних виробах з м’яких порід деревини. З часом це може призвести к деформаціям та просіданням встановлення.

Приховані навіси

Приховані дверні навіси – актуальний варіант, який часто використовується. Приховані навіси відрізняються від попередніх навісів своєю невидимістю та важко доступністю і якщо повністю зачинити двері, приховані навіси ви зовсім не побачите. Під час встановлення в торці і у дверному коробі роблять поглиблення, я які вставляють приховані вироби. Це забезпечує принцип роботи таких навісів. Фурнітура відома своїм естетичним зовнішнім виглядом, а також виглядає компактно та акуратно.

скрытые навесы

 

Приховані навіси часто використовують як для міжкімнатних, так і для вхідних дверей. Приховані навіси є одними з найнадійніших. Таку фурнітуру неможливо зрізати або розкрутити при спробі злому.

Двобічні навіси

Так як двобічні навіси мають властивість розкриватися у різні боки, їх не встановляють як квартирні двері або до приватного будинку. Таку фурнітуру використовують в офісах, нежитлових приміщеннях і місцях загального користування.

двухсторонние петли

Маятникові навіси для скляних дверей

Маятникові навіси чудово підходять для встановлення на скляні двері. За рахунок їх щільного прилягання до дверного полотна, рівномірно розподіляється вага конструкції. Перевага маятникових навісів – необмеженість руху і можливість розкриття дверей в будь-який бік.

маятниковые петли

Як правильно обрати навіси для дверей

Щоб визначитися з видом фурнітури – навісів для дверей, звернемо увагу на їх:

  • універсальність;
  • зовнішній вигляд;
  • захист від проникнення;
  • ціна.

Дверні навіси виготовляють для правої або лівої сторони, але також існують універсальні вироби. Краще всього обирати універсальні навіси, які не залежать від конкретної сторони. Це набагато зручніше при встановленні. Обираючи дверні навіси необхідно звернути увагу на вид навісів, щоб вони не псували естетичний вигляд дверного полотна і підходили за інтер’єром кімнати.

Важливо підбирати дверні навіси виходячи з приміщення, де будуть стояти двері. Наприклад, для вхідних металевих дверей ідеально підійдуть ті навіси, які використовують у своїх дверях компанія «ТМ Страж: зовнішні приварні навіси для сталевих дверей. Вони якісно захищають від небажаного проникнення і будуть слугувати довго.

Обирайте якісну дверну фурнітуру, вона буде слугувати багато років і її не потрібно буде постійно змінювати. При правильному виборі дверних навісів і правильному встановленні, вони не чіпляються за дверний короб, не стираються, а також не пропускають сторонні зовнішні шуми.