0-800-500-905
гаряча лінія
передзвонити мені
на мій мобільний

Замки для вхідних дверей

12 вер. 2019

Замок необхідно підбирати ретельно і уважно. Завдяки йому квартира знаходитиметься під захистом. Багато покупців часто задають питання при виборі: найнадійніші дверні замки - це які? Розглянемо всі можливі варіанти і спробуємо відповісти на це питання.

Види замків за типом механізму

Вибір моделей на ринку представлений в різних модифікаціях. Всі замки підрозділяються на групи, які відрізняються типом роботи внутрішнього механізму. Ознайомимося з кожним більш докладно.

Детально про фурнітуру в базовій комплектації дверей ТМ Страж:

Сувальдні

Замки дверні врізні сувальдні користуються підвищеним попитом. Складаються такі моделі з пластин (сувальд), які і переміщають його запори. Чим більше їх за кількістю і чим складніше їх конфігурація, тим більшу складність замок представлятиме для зловмисника. Деякі модифікації оснащені додатковим захистом від злому і системою, яка розпізнає відмички. Відкрити сувальдний тип можна тільки ключем, який поставить сувальди в потрібне для відкривання положення. Такий замок майже неможливо вибити або висвердлити. Єдиним недоліком є ​​те, що якщо ключі від нього будуть загублені, доведеться міняти весь замок.

Замки циліндрового типу

Циліндровий тип вважається більш поширеним. Його основою служить механізм, як у сувальдного типу, але він доповнений циліндричної секреткою (личинкою) зі сталі високої міцності. Знайти відповідний ключ для нього складно, але сердечник можна виламати (висвердлити), тому для захисту замку з зовнішньої сторони ставиться броненакладка. При втраті ключа немає необхідності міняти весь запірний механізм, досить змінити циліндр. Встановлювати личинку необхідно так, щоб вона не виступала більш ніж на кілька міліметрів, це робиться для того, щоб її неможливо було підчепити.

Замки з дисковим механізмом

Складається такий варіант з циліндра, усередині якого розташовані диски з вирізами різної форми і розміру. Відповідно, відкрити його зможе ключ, на якому вирізи будуть відповідати вирізам на кожному диску. Такий вид досить поширений, найчастіше його використовують в громадських будівлях і приміщеннях.

Електронні та кодові замки

Кодовий замок відкривається за допомогою введення на панелі відповідного коду. Кодові запірні механізми можуть бути електронними і механічними. Механічні моделі поступаються електронним, вони швидше виходять з ладу, їх простіше зламати. Такі моделі не підходять для житлових приміщень, їх встановлюють на двері:

  • готельних номерів;
  • офісів;
  • складів.

Електронні дверні замки мають істотні переваги. Управляється електронний пристрій компактним мікропроцесором. Електронні моделі можуть бути кнопковими і магнітними. Складається електронний кодовий замок з: корпусу, пульта управління, блоку управління і джерела живлення.

Штифтові

Такі моделі відносяться до циліндровим. Його механізм являє собою сердечник з роз'ємом. Усередині нього розташовані кодові канали з штифтами і пружиною, яка висуває штифти з каналу. Такі замикаючі механізми встановлюють як у вхідні двері, так і в міжкімнатні.

Дверні замки з дистанційним управлінням

Дверні замки з дистанційним управлінням можуть бути електронними та електромеханічними. Вузол, що відкриває такий запірний механізм, може перебувати в будь-якому місці, тому такі варіанти називають ще приховані дверні замки, адже зламати його складно, так як його не видно. Розглядати його можна лише на торці дверей. Забезпечуються такі моделі дистанційним управлінням. В цьому випадку необхідно правильно вибрати надійний замок і правильно його встановити. Надійними варіантами вважаються електромеханічні моделі, які можна відкривати пультом дистанційного керування, електронним ключем або кодом. Також є варіант електромагнітного управління, але він встановлюється на двері з великою прохідністю і не придатний для житлових приміщень.

Комбіновані замки

Комбінована модель в одному корпусі поєднує відразу два замки. Зазвичай це комбінація сувальдного і циліндричного типів, рідше - двох сувальдних. Можна сказати, що це не розкриваються дверні замки, так як вони складаються з складних механізмів, які можуть блокувати один одного і відкриватися незалежно один від одного.

Види замків за типом установки

По тому, як замки встановлюються, вони можуть бути врізними, накладними і навісними.

Врізні замки

Замки дверні врізні встановлюються прямо в полотно дверей, тобто робиться спеціальна виїмка в дереві або металі, куди вставляється замок. Вони визнані найбільш надійним варіантом серед замикаючих механізмів і при цьому не порушують зовнішній вигляд дверного полотна. Для металевих вхідних дверей - це кращий варіант.

Накладні замки

Замки дверні накладні ставляться прямо на двері. Зовні вона відкривається ключем, а всередині може відкриватися за допомогою ключа або поворотної ручки. Деякі моделі оснащені додатковою засувкою, яка застосовується всередині приміщення. Дверні замки з засувкою надають велику опірність злому, так як спрацьовують: і запобіжна засувка, і клинова засувка. Замки накладні дверні легко встановлюються, але найчастіше їх використовують як додатковий захист до врізні замки.

Навісні замки

Це відомі всім моделі, які широко застосовуються повсюдно. Навісний замок складається з дужки і замкового механізму. Відкриватися він може як ключем, так і кодом. Навісні моделі бувають різного розміру і застосовуються не тільки для дверей.

Як вибрати дверні замки - основні принципи

Кожен тип замка має свої плюси і мінуси. Фахівці радять на вхідні двері встановлювати або комбінований замок, або два замки різного типу, які будуть доповнювати один одного. Надійні дверні замки не бувають дешевими. Вибирайте виробників, які зарекомендували себе, вони виготовляють міцні замки високої секретності.